قسمت ۷ – مدیریت و فروش کارت اشتراک

یکی از روش های خوب و جذاب مشتری مداری برای مدیریت و حسابداری خانه بازی کودک، ارائه بسته های اشترک قابل شارژ (شارژ ساعتی و دارای اعتبار زمانی) برای مشتری های ثابت هست. تعداد زیادی از والدین که تعداد دفعات مراجعه اون ها به خانه بازی زیاد هست تمایل بسیار زیادی به خرید این نوع بسته ها دارند.

مشتری می تونه یک بسته شارژی، با میزان ساعت مشخص (مثلا ۱۰۰ ساعت) و اعتبار زمانی مشخص (مثلا یک ماهه) خریداری کنه و تو هر مراجعه به هر میزان که استفاده کرد از شارژش کسر بشه. این بخش برای مشتری های ثابت گزینه بسیار مناسب و کاربردی هست.

مرحله اول، تعریف بسته ها

برای شروع وارد بخش بسته ها بشید، این گزینه معمولا داخل زیرمنوی تعاریف قرار داده. بعد بسته های مورد نظرتون رو تعریف کنید.  دقت داشته باشید میزان شارژ بسته حتما به دقیقه و اعتبار رو حتما به روز وارد کنید و ثبت اطلاعات رو بزنید. تبریک می گم. حالا بسته های شما آماده فروش به مشتری هستند.

مرحله دوم: فروش بسته

خب، حالا وقتشه که بسته رو به مشتری بفروشید. برای این کار وارد منوی گزارشات بشید و بعدش گزارش حساب اشخاص رو باز کنید. بعد از قسمت بالا سمت چپ اسم مشتری رو جستجو کنید و بعدش می تونید اقدام با شارژ یا ویرایش شارژ کنید.

کلید شارژ اشتراک و ویرایش شارژ

وقتی که روی گزینه شارژ اشتراک کلیک می کنید یه پنجره براتون باز میشه. تو این پنجره اول باید بسته مورد نظر رو انتخاب کنید، بعدش شارژ و اعتبار بسته پایینش براتون نمایش داده می شه. اینجا مبلغ بسته رو هم می تونید ببینید. وقتی که کلید شارژ اشتراک رو میزنید اول حساب کاربری مشتری به میزان مشخص شده شارژ میشه و سپس مشتری به میزان مبلغ بسته، به شما بدهکار میشه و بعدد بدهکاری رو می تونید تو همین صفحه ببینید.

با کلید ویرایش شارژ هم می تونید اعتبار و میزان شارژ ساعت مشتری رو به صورت دستی و دلخواه ویرایش کنید.

کلید پرداخت بدهی

خب همون طور که تو بخش قبل توضیح دادم، حساب مشتری به میزان مبلغ بسته، بدهکار میشه. حالا شما با کلید پرداخت بدهی می تونید به هر میزان مبلغ که از مشتری دریافت کردید رو ثبت کنید و اصطلاحا سند بزنید. اینجوری می تونید میزان پرداختی مشتری تون رو مدیریت کنید و ببینید تراز حسابش چقدره. جمع تراز حساب مشتری رو تو قسمت وضعیت بالا سمت راست همین صفحه می تونید مشاهده کنید.

دموی رایگان

اگه خانه بازی دارید پیشنهاد می کنم دموی رایگان هلی رو از دست ندید